- Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
- o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo majowe z Procesją Eucharystyczną.
- W poniedziałek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.45.
- 1 czerwca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka – pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci.
- W tym tygodniu przypada:
- I piątek miesiąca – dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata. Będziemy jeździć do chorych. Spowiedź św. od godz. 17.30. Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00.
- 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 9.30, bezpośrednio po Procesji, 18.00 i 20.15. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za kapłanów i modlić się o nowe, święte powołania.
Tegoroczna Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Wileńską, Grottgera, Grabową, Armii Krajowej, Wileńską. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące grupy duszpasterskie:- I ołtarz – KŻR przy posesji Pani Majewskiej
- II ołtarz – Rycerze Kolumba przy posesji Państwa Surowskich
- III ołtarz – Harcerze przy posesji Państwa Nowakowskich
- IV ołtarz – Rada Parafialna przy posesji Państwa Teller
Mieszkańców poszczególnych ulic prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy.
Dziewczynki prosimy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków odbędzie się w środę o godz. 16.00.
- W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.
- Najbliższa niedziela, 7 czerwca to I niedziela miesiąca:
- po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR;
- w czasie każdej Mszy św. można składać produkty żywnościowe na pomoc potrzebującym w Domu Miłosierdzia.
- natomiast taca będzie przeznaczona na cele gospodarcze.
- Od 14 czerwca trwać będzie Nowenna przed Świętem Ojca, odmawiana podczas Apelu Maryjnego. W kościele i Kaplicy Matki Bożej od 1 czerwca będą wyłożone laurki specjalnie przygotowane dla ojców, na jednej części należy napisać imię swojego taty, z zaznaczeniem czy jest to osoba żyjąca czy zmarła i wrzucić do skrzynki. Drugą należy wręczyć tacie na znak miłości. Msza św. w intencji ojców sprawowana będzie w Dzień Ojca – 23 czerwca o godz. 18.00.
- Zapraszam na pieszą pielgrzymkę w dniach 7-13 sierpnia. Pomyślcie o tym planując urlopy.