16 sty, 2016
Bal, który pozostanie w pamięci
  • 16 stycznia 2016 18:00 - 17 stycznia 2016 06:00
  • Wydarzenia 2016
  • $0

W sobotę, 16 stycznia br. w gościnnej auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych odbył się XVII już Wielki Bal Charytatywny zorganizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. W pięknie udekorowanej w kolorach błękitu i bieli wspaniałej auli bawiło się osiemdziesiąt par.

Przeważali mieszkańcy Skarżyska, ale gościliśmy także pary z Kielc i Warszawy. Przed wejściem na salę, przy dźwiękach Zespołu ARCO kierowanego przez Jolantę Pietralę gości witali Kustosz Sanktuarium i przedstawiciel Komitetu Honorowego. Tegorocznemu balowi patronował Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP, w którego imieniu senator Jarosław Rusiecki powitał gości oraz odczytał okolicznościowe przesłanie. Gości powitali także: poseł Marzena Okła-Drewnowicz, starosta Jerzy Żmijewski, Janusz Gonciarz z Komitetu Honorowego oraz spirytus-movens całego przedsięwzięcia ks. prałat Jerzy Karbownik. Wspaniałą jak zwykle zabawę rozpoczął walc poprowadzony przez wodzireja balu, którym już kolejny raz był Jarosław Bukowski. Do tańca grał, przez wszystkich uznany za wspaniały zespół „Sweet Combo”. Dużo emocji, zabawy no i oczywiście złotówek przysporzyła licytacja wielu upominków podarowanych m.in. przez Patrona Balu, Panią Prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę, ministrów – Jarosława Gowina i Mariusza Błaszczaka, a także licznych artystów.

Niewątpliwym ,,gwoździem programu” był koncert Moniki Kuszyńskiej. Nasza reprezentantka na ubiegłoroczny Konkurs Eurowizji podbiła serca uczestników balu pięknym wykonaniem utworów własnych, ale i popularnych przebojów. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd.

Szampańska zabawa trwała jak zwykle do samego rana, a że czas szybko mija, więc wolą uczestników była chęć spotkania się na kolejnym Wielkim Balu, którego ustalono na 21 stycznia 2017 roku!

Tradycyjnie już, celem Balu obok radości wspólnej zabawy było wspieranie licznych dzieł miłosierdzia, które prowadzone są przy naszej Ostrej Bramie. Dochód tegorocznego Balu w całości będzie przeznaczony na pomoc osobom biednym, samotnym i bezdomnym szukającym opieki w naszym Domu Miłosierdzia.

uczestnik balu