11 cze, 2016
Muzyką do nieba – festiwal radości
  • 11 czerwca 2016 00:00 - 12 czerwca 2016 18:00
  • Wydarzenia 2016
  • $0
11 i 12 czerwca w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej z racji dwóch ważnych jubileuszy: 30-lecia Parafii oraz 40 – lecie kapłaństwa ks. proboszcza Jerzego Karbownika odbył się IX Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do nieba” oraz Parafialny Festyn Rodzinny.

Rozpoczynając IX Festiwal Muzyką do Nieba Ksiądz Kustosz Jerzy Karbownik modlił się przed Matką Bożą za organizatorów, sponsorów i uczestników festiwalu. Potem powiedział:

Otwieramy festiwal, który jednocześnie rozpoczyna uroczyste obchody 30-lecia Parafii Matki Bożej ostrobramskiej i moich jubileuszy, których w tym roku wypada sporo. Festiwal ma na celu integrację, a integracja to dawanie siebie innym i dlatego będziemy tu dziś chwalić Boga w radosnej atmosferze i na błoniach przed Patronką Miasta miło spędzać czas. Z pewnością muzyką i śpiewem umocnimy ducha chrześcijańskiego i powieje duch Ewangelii.

W ramach Festiwalu, mieszkańcy naszego miasta i okolic mieli możliwość słuchania i oglądania dorobku artystycznego zespołów i osób niepełnosprawnych, artystów biorących udział w konkursie muzyki chrześcijańskiej, a w porze wieczornej, gwiazd Festiwalu: Darka Bernatka, Scholi Ostrobramskiej i Krystyny Giżowskiej. Tegoroczny Festiwal został przeprowadzony z dużo większym rozmachem niż dotychczas. To zasługa niewątpliwie sponsora, firmy WTÓRPOL Pana Leszka Wojteczka, ale również zaangażowania wielu grup zaangażowanych przy naszej parafii. Hitem części wieczornej Festiwalu był występ Scholi Ostrobramskiej, która przedstawiła w nowoczesnej aranżacji szereg utworów o treści chrześcijańskiej. Duże wrażenie na licznie zgromadzonej widowni wywarł recital Krystyny Giżowskiej, która również przedstawiła w swojej aranżacji utwór Cohena Alleluja. Całość prowadził jak dotychczas Jacek Bieda, dyrektor ZPRW w Skarżysku-Kamiennej. Cieszy również fakt, że w części konkursowej wystąpiło aż 24 wykonawców, solistów i zespołów. Zdaniem przewodniczącego Jury – ks. Andrzeja Zarzyckiego, poziom artystyczny części artystycznej z roku na rok jest coraz wyższy. I z pewnością nie byłoby tego wspaniałego przedsięwzięcia gdyby nie determinacja i osobiste zaangażowanie ks. prałata Jerzego Karbownika. Ale trzeba wymienić tych, którzy przyjęli największy ciężar organizacyjny Festiwalu, a nie zostali jeszcze wymienieni tj.: Bractwo Miłosierdzia, Rada Parafialna, Rycerze Kolumba, s. Miłosława, Agnieszka Polak, Jarosław Wiśnios, Krzysztof Wąsik realizator nagłośnienia sceny oraz wielu innych. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął min. ks. bp Henryk Tomasik Ordynariusz Radomski, a swoją obecnością zaszczycił ks. bp Piotr Turzyński.

Grzegorz Małkus