24 sty, 2021
Wizyta Ordynariusza Diecezji ks. bp. Marka Solarczyka
  • 24 stycznia 2021 11:00 - 24 stycznia 2021 13:00
  • Wydarzenia 2021
  • $0

 

 

Dzień ingresu, czyli uroczystego liturgicznego wejścia do radomskiej katedry ks. bp. Marka Solarczyka przypadł 27 stycznia br. o godz. 11.00. Ks. Biskup dokonał już prawnego przejęcia diecezji, a w dniach przed ingresem odwiedził maryjne sanktuaria w Błotnicy i w skarżyskiej Ostrej Bramie.

W niedzielę, 24 stycznia ordynariusz radomski modlił się w kaplicy ostrobramskiej oraz sprawował Mszę św. w skarżyskiej bazylice. Czcigodnego Gościa powitali Państwo Anna i Jerzy Majda oraz ks. Jerzy Karbownik – kustosz Sanktuarium, mówiąc: Święty Jan Paweł II mówił – „Miejsca maryjnej modlitwy są wspaniałymi świadectwami Bożego Miłosierdzia, które człowiek otrzymuje dzięki wstawiennictwu Maryi”. Te słowa mają szczególny wydźwięk tutaj w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, którego charyzmatem jest modlitwa o miłosierdzie i realizowanie miłosierdzia poprzez troskę o ludzi, którzy potrzebują wsparcia duchowego i materialnego.

Dziś do tego Sanktuarium przybywa ks. bp Marek Solarczyk, na początku swojej pasterskiej posługi w naszej diecezji, aby się zawierzyć Matce Bożej Ostrobramskiej. Tak jak zawierzył się Matce Bożej Ziemi Radomskiej, św. Kazimierzowi Patronowi Diecezji.

Ekscelencjo cieszymy się obecnością Księdza Biskupa wśród nas. Witam, witam, witam bardzo serdecznie w imieniu duszpasterzy, sióstr zakonnych i całej rodziny parafialnej.

Podczas pierwszego pobytu w diecezji ks. bp mówił o szczególnym związku ks. biskup z Matką Bożą Ostrobramską. Dziś rozpoczynamy w tym Sanktuarium wspólną modlitwę, w czasie której chcemy wspierać ks. biskup na progu posługi Pasterza Diecezji i prosić o pasterskie słowo i błogosławieństwo dla naszej rodziny parafialnej. Ufam, że będziemy często razem stawać tutaj przed obliczem Pani Ostrobramskiej.

Zawsze serdecznie zapraszamy.

Po Eucharystii ks. biskup wręczył nagrody za najpiękniejsze szopki zrobione własnoręcznie przez całe rodziny.