6 lut, 2018
XIX BAL CHARYTATYWNY
  • 6 lutego 2018 08:00 - 10 lutego 2018 09:00
  • Wydarzenia 2018
  • $0

W sobotę, 27 stycznia br. w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się XIX Wielki Bal Charytatywny, zorganizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Patronat nad balem objęła minister – Anna Maria Anders, która zaszczyciła swoją obecnością. Gości na udekorowaną salę zapraszali Kustosz Sanktuarium – ks. prał. Jerzy Karbownik i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego – Roman Wojcieszek, przy muzyce Zespołu ARCO kierowanego przez Jolantę Pietralę.

Na rozpoczęcie balu kustosz ks. prał. Jerzy Karbownik powiedział:

Papież Franciszek ciągle przypomina i nawołuje, by w życiu kierować się uczynkami miłosierdzia wobec drugiego człowieka.

Dziś zbieramy się tutaj jako w większości dobrzy znajomi, aby wspólnie w radości spędzić czas, jednocześnie wspomagając ludzi, którzy potrzebują miłości, okazywania miłosierdzia, o które prosi Papież.

Cieszę się znajomymi i tymi, którzy są z nami pierwszy raz, aby włączyć się w ten bal charytatywny. Życzę miłej zabawy i szczególnego otwarcia na aukcję.

Dziękuję całemu zastępowi ludzi, którzy poświęcili swój czas i siły, aby zorganizować ten bal i czuwać nad jego przebiegiem.

Życzę wszystkim wiele radości z tego spotkania.

 

Zabawę tradycyjnie już rozpoczął walc, grany przez bawiący gości całą noc skarżyski Zespół „KLIMAT”. W czasie zabawy prowadzona była aukcja wielu przedmiotów podarowanych m. in. przez Patrona Balu, Ordynariusza naszej diecezji – ks. bp. Henryka Tomasika, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę, Premiera Rządu RP – Mateusza Morawieckiego,  ministrów, a  także licznych  artystów. Bal zgromadził bardzo wielu znakomitych ludzi, tworzących rodzinną atmosferę.

Gwiazdą wieczoru był cygański zespól Don Vasyl. Szampańska  zabawa  trwała  do  samego  rana.

Jak zawsze celem Balu, obok  radości wspólnej zabawy było wspieranie licznych dzieł  miłosierdzia, które prowadzone są przy Ostrej Bramie. Dochód z tegorocznego Balu będzie  przeznaczony  na  pomoc  osobom  biednym,  samotnym  i  bezdomnym  szukającym  opieki w Domu Miłosierdzia.

 

Agnieszka Polak