Źródło zdjęcia: https://www.gosc.pl

 

Kolejny Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele za nami.

W dzisiejszym I czytaniu wsłuchujemy się w opis ustanowienia siedmiu diakonów, wśród których szczególne miejsce zajmuje Szczepan„pełen wiary i Ducha Świętego”, który niebawem poniesie śmierć męczeńską z rąk Żydów, odważnie głosząc Dobrą Nowinę. Nie inaczej jest dzisiaj – w tak wielu krajach świata, także w Europie, giną kapłani, głosiciele Chrystusa, którzy wiernie przy Nim trwają. Nie każdy jest powołany do przyjęcia święceń. Ale każdy ma w Kościele swoje zadanie, do którego wybiera go sam Chrystus.

Święty Piotr przypomina nam w II czytaniu tę ważną prawdę – każdy z nas w Kościele jest ważny! Każdy z nas jest potrzebny. Zbliżając się do Boga, każdy na ile tylko potrafi buduje wspólnotę  Kościoła. Jednak ta prawda ma również drugi wymiar każdy nasz grzech godzi w Kościół, który jest Mistycznym Ciałem Chrystusa.

Jezus nie zostawia nas samych. Choć zapowiada swoje wniebowstąpienie wskazuje na siebie jako drogę, prawdę i życie. Pomocą w podążaniu za Chrystusem może być dla nas komentarz św.  Augustyna, jednego z największych Ojców Kościoła:„Jeżeli kochasz, idź! Szukasz drogi? Posłuchaj Chrystusa, który ci najpierw mówi: Zanim oznajmił ci dokąd, przedtem zapowiedział, którędy masz iść. Pozostając u Ojca Chrystus jest prawdą i życiem; oblekając się w ciało, stał się drogą. Wstań, leniwcze, droga sama do ciebie przyszła i śpiącego obudziła cię ze snu, oby cię rzeczywiście obudziła! Wstań i chodź!”.

dk. Michał Kopciński

Zostaw swój komentarz

Proszę wpisać swoje imię.
Wprowadź komentarz.