Tło zdjęcie utworzone przez bedneyimages – pl.freepik.com

 

W Galilei rolnicy pracowali na polach bogatych. Dlatego ludzie słuchający opowieści Jezusa o królestwie Bożym, bardzo szybko zrozumieli jej treść. Wydawało się im, że skarb, o którym mówił Jezus, dotyczy rzeczy materialnych. Kupić pole z ukrytym skarbem, byłoby inwestycją ryzykowną, bo gdyby rolnik nie znalazł tam skarbu, byłby zrujnowany. Ale Jezusowi nie chodzi o taki ziemski skarb. On zachęca słuchaczy do szukania bezcennego skarbu, który ma większą wartość. Królestwo Boże, o którym mówi Jezus, jest największym skarbem, dlatego mądrzy ludzie oddaliby wszystko, co posiadają, aby go zdobyć.

Wejście do królestwa Bożego wymaga od nas radykalnej decyzji. To pójście w swoim życiu za Bogiem, który od tej chwili stanie się Panem wszystkich decyzji i postanowień. Królestwo Boże to rzeczywistość, dla której warto poświęcić wszystko co się ma, swoją energię i czas, swoje umiejętności, siły i zaangażowanie.

Pamiętajmy, że wiara i przybliżanie się do królestwa Bożego nie jest jednorazowym aktem jak zakup roli czy perły. Trzeba dbać o ten skarb, pielęgnować go i pomnażać. Nie wystarczy pragnąć królestwa Bożego, ale trzeba w tym kierunku coś zrobić. Św. Ignacy mówi: „Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nic od Ciebie; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś Ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła”.

W świecie nic, ani nikt nie może nam zastąpić Boga. Bóg tak stworzył świat, że każdy z nas ma w nim jedyne i niepowtarzalne miejsce. Bóg zaprasza nas do jedynej i wyjątkowej relacji, która doprowadzi nas do szczęścia wiecznego w Jego królestwie. Tylko od nas zależy, czy przyjmiemy Jego zaproszenie.

1 Komentarze

Zostaw swój komentarz

Proszę wpisać swoje imię.
Wprowadź komentarz.