Drodzy Bracia i Siostry!

W każdym kościele i w każdej parafii są w roku takie dwa szczególne dni. Pierwszy – to dzień odpustu parafialnego. Już wkrótce, bo 16 listopada będziemy w naszej parafii przeżywać ten dzień. Warto przyjąć zaproszenie od Matki Bożej Miłosierdzia na Jej imieniny. Natomiast drugi szczególny dzień – to rocznica poświęcenia kościoła. W naszej parafii tę rocznicę przeżywamy właśnie dzisiaj.

Poświęcenie kościoła zalicza się do najbardziej uroczystych aktów liturgicznych, a obchód rocznicy tego wydarzenia jest podniesiony do rangi uroczystości.

Gdy dom, w którym się gromadzimy w każdą niedzielę, był jeszcze na etapie projektu, miał już wytyczony cel i zadanie: ma to być miejsce spotkania człowieka z Bogiem i służyć ma jednoczeniu się ludzi z ich Stwórcą i Ojcem.

Dzień poświęcenia kościoła jest do pewnego stopnia porównywalny z chrztem człowieka. Człowiek staje się świątynią Boga przez chrzest; budynek przez poświęcenie i namaszczenie.

W tą ostatnią niedzielę października dziękujemy Bogu że pozwolił wznieść Kościół parafialny – tę „arkę przymierza”, stały symbol Jego zbawczej obecności wśród nas.

W dzisiejszą niedzielę niech nasza modlitwa płynąca z głębi serc, będzie wdzięcznością Bogu i ludziom za to dzieło, które pomaga nam przeżywać tajemnice naszej wiary.

ks. Mateusz Nowak

Zostaw swój komentarz

Proszę wpisać swoje imię.
Wprowadź komentarz.