Niech Cię błogosławi, o Maryjo,

to miejsce, które sobie wybrałaś na mieszkanie,

aby ludziom dobrze uczynić.

 

Drodzy Pielgrzymi Duchowi 

Moi Kochani Pielgrzymi, w tym roku podobnie jak w ubiegłym z racji pandemii będzie szła pielgrzymka na Jasną Górę. Chcemy wszyscy w tym czasie zagrożenia covidem i kataklizmów pogodowych, wzorem naszych ojców jeszcze bardziej przybliżyć się do Boga i prosić o opiekę Matki Bożej. Z naszego miasta idzie grupa ludzi do Częstochowy – to są nasi reprezentanci, którzy codziennie z pewnym lękiem, pewną ostrożnością i z różańcem w ręku będą szli na Jasną Górę i zaniosą do Matki Bożej nasze intencje.

Największą liczbę pielgrzymów w istniejącej sytuacji będą stanowili pielgrzymi duchowi, którzy zostają tutaj, ufamy, że będą wspierać nas swoją modlitwą i sami będą też uczestniczyć w pielgrzymce duchowej, żeby umocnić swoją wiarę, żeby prosić Boga, aby zabrał od nas wszystkich lęk, aby między Polakami była jeszcze większa życzliwość, wzajemna troska,  miłość, pomoc.

W Sanktuarium oraz w parafiach koneckich będą organizowane wieczorne spotkania modlitewne, podczas których wysłuchamy tematycznej konferencji wyznaczonej na konkretny dzień. Apelem Jasnogórskim zakończymy wieczór modlitwy. W tej formie pielgrzymki duchowej możemy wszyscy uczestniczyć. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do włączenia się w nasze duchowe pielgrzymowanie pod opieką Matki Bożej. Będzie ono umacniać w nas wiarę i doda nam siły do odważnego wyznawania wiary w każdej sytuacji.

Proszę Was również – jeżeli możecie – wesprzeć materialnie pielgrzymów idących do Częstochowy, ponieważ będzie szła mała grupa, wydatki będą większe, aby zabezpieczyć trasę, więc będziemy wdzięczni za każde wsparcie materialne.

Drodzy duchowi pielgrzymi będąc na Jasnej Górze chcę dziękować, jak Pan Bóg pozwoli za szczęśliwe dojście, mówić o Was i prosić Matkę Bożą w Częstochowie, aby wysłuchała i Waszych modlitw. Zapraszam również Was, Kochani, na ostatni dzień: 13 sierpnia o godz. 15.00 na wałach w Częstochowie będzie Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji na zakończenie pielgrzymki.

Drodzy, niech ten czas pielgrzymki będzie dla nas czasem przeżywanym i nie przejdzie obojętnie. Czy w sposób duchowy, czy w sposób fizyczny, czy przez wspieranie, włączmy się w to pielgrzymowanie – niech ono pomoże nam na nowo odkryć, jak dobrze być chrześcijaninem, jak dobrze być przy Bogu, jak dobrze jest Mu na nowo zawierzyć i uzyskać świeżość wiary i odnowić cel swojego życia.

Zapraszam 7 sierpnia do Ostrej Bramy na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki. Msza św. o godz. 8.00 pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Turzyńskiego.

Z zaproszeniem do wspólnej pielgrzymki,

z prośbą o modlitwę i z darem modlitwy

ks. Jerzy Karbownik

Kierownik  III  Kolumny Radomskiej

Zostaw swój komentarz

Proszę wpisać swoje imię.
Wprowadź komentarz.