Zaskakujące są słowa, które ponad 2000 lat temu wypowiedział Jezus do swoich uczniów nad Morzem Galilejskim czyli Tyberiadzkim. Nie można jednak zarzucić Synowi Bożemu, że nie wiedział o czym mówi: „Wśród was są tacy, którzy nie wierzą” – wśród was, których wybrałem na swoich apostołów…

Czy skierowane wówczas mocne słowa do najbliższych współpracowników Jezusa mogą być nadal aktualne?: „Wśród was, którzy pełnicie urząd kapłański; wśród was, którzy jesteście na niedzielnej Eucharystii i przyjmujecie Ciało i Krew moją są tacy, którzy nie wierzą”.

Wiara współczesnych katolików tak naprawdę nie zawsze jest wiarą. Czasami przypomina tylko pewien zwyczaj, rodzinną tradycję czy folklor. Kiedy opuszczamy swoje środowisko wyjeżdżając na urlop, wczasy – daleko od miejsca zamieszkania, zapominamy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. czy znaku krzyża przed posiłkiem w miejscowej restauracji. W takich okolicznościach okazuje się, że nie wiele wiąże nas z Chrystusem.

Jednak wśród nas są również ludzie głęboko wierzący, dla których Jezus jest Panem i Mesjaszem. To On nadaje sens życia, jest naszą „Drogą, Prawdą i Życiem.” Każde spotkanie z Nim budzi w naszych sercach wiarę, nadzieję i miłość.

ks. Marek Porczyński

1 Komentarz

  1. Piękne słowa

Zostaw swój komentarz

Proszę wpisać swoje imię.
Wprowadź komentarz.