Wydarzenie Kategoria: Kazania

Wielki post czasem nawrócenia, umocnienia wiary i zbliżenia się do Boga
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Czytaj więcej
Bądźmy chrześcijanami o wrażliwych sercach
Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić ». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego:...
Czytaj więcej
Wszyscy Cię szukają
On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka.
Czytaj więcej
Sposoby patrzenia na Jezusa
W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.
Czytaj więcej
Czas się wypełnił
Dziś usłyszeliśmy pierwsze kazanie Jezusa wygłoszone do ludu: Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
Czytaj więcej
Chrzest bramą do wszystkich sakramentów
Niedziela Chrztu Pańskiego przenosi nas nad rzekę Jordan. Chrzest udzielany przez Jana Chrzciciela był chrztem nawrócenia i pokuty. Chrzest Jezusowy jest chrztem z Ducha Świętego.
Czytaj więcej
Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
Może jest Ci trudniej niż Józefowi i Maryi. Może masz dookoła siebie ludzi, którzy podważają sens Twojego posłuszeństwa.
Czytaj więcej
Wigilia Bożego Narodzenia
Może dziś jest taki dzień, by poczuć się jak Maryja. Pozwolić sobie na zmieszanie. Na to, by Bóg znów zszokował nas swoimi pomysłami. By Go spytać: „Jak to się stanie?”
Czytaj więcej
Prostujcie ścieżki…
Św. Jan wzywa, aby przygotować drogę Panu, wyprostować ścieżki naszego życia dla Tego, który jest jedyną Prawdą – Jezusa Chrystusa
Czytaj więcej