Źródło zdjęcia: http://seminarium.radom.pl/

 

Cieszymy się z tego, że mamy powołania kapłańskie z naszej parafii. To wielki dar od Pana Boga, że daje nam ludzi, którzy głoszą Ewangelię. Trzeba też podziękować naszym księżom, że kiedyś, będąc młodymi, rozpoznali powołanie, odpowiedzieli Chrystusowi i – poszli za Nim.

Jesteśmy też im wdzięczni za to, że wytrwali na tej drodze i nadal trwają, bowiem nikt nie może ich wyrwać z  ręki naszego Ojca w niebie. Trwanie w powołaniu jest swoistym darem z siebie, ze swojego życia. Nie zawsze jest ono tak klarowne, jakbyśmy tego pragnęli.

W Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie. Prosimy w intencji tych, których Chrystus woła: „Pójdź za Mną”. Młodzi mają czas na to, aby rozpoznać głos Chrystusa Pasterza, a w konsekwencji odpowiedzieć pozytywnie na głos powołania, czyli pójść za Nim i głosić Ewangelię. Nie jest to takie proste – odpowiedzieć na wezwanie „Pójdź za Mną”, bowiem tak zwany świat zagłusza głos Mistrza z Nazaretu. Jak kiedyś zagłuszano Radio Wolna Europa, tak dzisiaj są ludzie, którzy zagłuszają głos Kościoła. Robią to wyrafinowanymi metodami, że aż trudno się połapać, kto mówi prawdę, a kto kłamie. My zaś z uwagą słuchamy głosu Pasterza i trwamy w Jego nauce.

Zostaw swój komentarz

Proszę wpisać swoje imię.
Wprowadź komentarz.