Kochani, w Środę Popielcową zaczęliśmy Wielki Post, przyjmowaliśmy wtedy prawdę o nas samych, kiedy posypywane były nasze głowy popiołem. Uświadamialiśmy sobie, że jesteśmy grzesznikami. Wszyscy zawiedliśmy i wszyscy potrzebujemy Bożego miłosierdzia. Ale również odsłaniała się prawda o naszej wielkiej nadziei i o tym, że Bóg nas szuka, że Bóg nas kocha. Wielki Post to czas przyznania się do swoich grzechów, ich wyznanie i odkrycie ich przed Bogiem w czasie sakramentu spowiedzi. Wielki Post jest to czas odrzucenia szatana i kroczenia za Jezusem. Teraz nadszedł czas by powrócić do Boga, pogłębić z Nim relację. Okres Wielkiego Postu to jedyna możliwość dopracowania naszych codziennych wyborów, wyostrzenia wizji chrześcijańskiego życia, zintensyfikowania gotowości słuchania głosu Boga i trzymania się Go mocno każdego dnia. To jest droga do życia od popiołu do Wielkiejnocy. I dlatego wołamy na początku tego Wielkiego Postu: Maryjo, oręduj za nami! Matko Miłosierdzia, oręduj za nami, abyśmy dobrze przeżyli ten Wielki Post.

W naszej wspólnocie Wielki Post od kilku już lat rozpoczynamy rekolekcjami świętymi, które dają nam impuls i wskazówki do tego jak przeżyć post. Ojciec rekolekcjonista, Marcin wskazuje, że najpierw  mamy odkryć jak dobry jest Bóg, jak Bóg nas kocha i pojednać się z Bogiem. Mamy również w tym Wielkim Poście umieć pojednać się z drugim człowiekiem i również pojednać się z samym sobą. Dlatego zachęcamy was wszystkich, kochani, do udziału w rekolekcjach. Dziękuję tym, którzy byli w Środę Popielcową. Dziękuję tym, którzy jesteście dzisiaj. Zachęcam do udziału za tydzień również w naszych naukach rekolekcyjnych. Bądźcie moi drodzy misjonarzami aby te rekolekcje w naszych trudnych czasach stały się dla nas umocnieniem.

Módlmy się wzajemnie za siebie, módlmy się za ojca rekolekcjonistę. Módlmy się za naszych sąsiadów aby również wzięli udział w tych rekolekcjach. Zatroszczmy się, kochani, o nasze dzieci, o naszą młodzież, żeby uczestniczyli w rekolekcjach, żeby dobrze przygotować się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Żebyśmy wszyscy podczas rekolekcji i podczas Wielkiego Postu zrozumieli, że my nie wierzymy w Chrystusa oplutego, bitego, ubiczowanego, ale wierzymy w Chrystusa Zmartwychwstałego, Pana panów, Króla świata, Tego, który obiecuje nam niebo.

Maryjo oręduj za nami, byśmy mądrze i odpowiedzialnie przeżyli ten Wielki Post.

 

ks. Jerzy Karbownik

Zostaw swój komentarz

Proszę wpisać swoje imię.
Wprowadź komentarz.